Național

Un bărbat a vrut să-și dea foc în fața prefecturii Gorj

Un bărbat din Târgu Jiu a amenințat că își dă foc în Piața Prefecturii din oraș.

Acesta este angajat al unei firme de pază și lucra ca agent de securitate la o sală de jocuri care a fost închisă din cauza pandemiei.

Potrivit bărbatului, momentan se afă în concediu fără plată și nu are altă sursă de venit.

Dn fericire, bărbatul a fost oprit la timp de jandarmi. Ulterior, prefectul de Gorj, Cosmin Pistol, l-a convins pe bărbat să renunțe la gestul extrem și l-a primit în birou, la discuții. Foto: pandurul.ro

{module G+articles}

Susține jurnalismul independent

De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.