SJU Slatina: Contractul de gaze a fost preluat de OMV Petrom. Fostul furnizor a renunțat
„Încercăm să facem faţă, suntem pregătiţi, avem bani pentru plata facturilor de utilităţi, încercă, să ţinem de ei, astfel încât să ne încadrăm şi să trecem iarna. Faţă de ordonanţa veche, care plafona pentru toată lumea la un preţ de 1 leu per kilowatt/oră, în momentul de faţă, spitalelor li se plafonează doar 85% din consum, 15% este destul de mult să plăteşti la preţul pieţei, neştiind cum evoluează piaţa în acest moment. La SJU, firma care avea contractul de gaze ne-a notificat că renunţă la contract pentru că nu poate să-l mai ţină. Încercăm să găsim soluţii”, a declarat Marius Oprescu, președintele Consiliului Județean Olt.
{module ADSKeep Article}
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

