Actualitate

Bărbatul care a tâlhărit o femeie în Slatina a fost prins de polițiști

Fapta a avut loc pe strada Cuza Vodă din Slatina, în seara zilei de 3 ianuarie. Gorjeanul a atacat o slătineancă de 66 de ani, căreia i-a furat geanta în care avea 60 de lei și documente personale.

Bărbatul a fost încarcerat pentru 24 de ore, fiind introdus în Arestul Poliției Olt.

„În urma probatoriului administrat, la data de 6 ianuarie, sub supravegherea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Slatina, pe numele bărbatului a fost emisă o ordonanță de reținere pentru 24 de ore, acesta fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliție Județean Olt, urmând ca în data de 7 ianuarie să fie prezentat în fața instanței de judecată cu propuneri legale”, a declarat Cosmin Lupu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Olt.

Femeie tâlhărită la Slatina
Un copil din Slatina a fost prădat de un băiat de 15 ani, din Dolj

{module G+articles}

Susține jurnalismul independent

De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.