Actualitate

Valentin Mihalache de la PNL și Mădălina Văle de la AUR, noii viceprimari ai Slatinei

La proiectul de hotărâre privind alegerea celor doi viceprimari ai municipiului Slatina o parte dintre consilierii locali social democrați, un consilier PNL și unul de la AUR au părăsit sala. În lipsa acestora, consilierii rămași în sală au ales noii viceprimari. Este vorba despre Valentin Mihalache de la PNL și Mădălina Văle de la AUR, propuși chiar de primarul Mario De Mezzo.

Alegerea noilor viceprimari a fost făcută de către o majoritate de 11 consilieri locali.

Susține jurnalismul independent

De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.