Actualitate

41 de ani de când Slatina a devenit municipiu. La mulți ani, Slatina!

bulevardul ai cuza slatinaCu această ocazie, primarul Emil Moţ a transmis un mesaj slătinenilor, pe Facebook.

„La mulți ani, Slatina! Deși din cauza contextului actual al pandemiei nu mai putem sărbători ca în alți ani această zi deosebită pentru orașul nostru, astăzi, când Slatina împlinește 41 de ani de la momentul în care a fost declarată la statutul de municipiu sunt convins că la fel ca și mine, fiecare dintre dumneavoastră purtați în suflet această zi semnificativă pentru orașul nostru”, a transmis Moţ.

{module G+articles}

Susține jurnalismul independent

De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.