Doi cetăţeni turci care lucrează în Slatina, depistați cu COVID-19
Față de ziua anterioară, au fost comunicate cu două cazuri mai multe, fiind vorba de doi cetățeni de naționalitate turcă care sunt angajați care lucrează la Delta Aluminiu din Slatina, o societate cu domeniu de activitate metalurgia aluminiului.
Cei doi cetățeni turci s-au prezentat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Slatina cu simptome specifice COVID-19.
{module G+articles}
Au fost testați iar rezultatul este pozitiv. Potrivit unor informații, cetățenii se află de ceva timp în Slatina, neîntorcându-se recent din străinătate.
Dintre cele 93 de persoane confirmate pozitiv în județul Olt, 53 persoane au fost declarate vindecate şi au fost externate din unităţile spitaliceşti. În continuare sunt internate 36 persoane diagnosticate pozitiv cu infecţia cu Covid-19.
{module G+articles (2)}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

