Neamț: Două persoane carbonizate, scoase dintr-o casă în flăcări
În jurul orei 07:21, prin apel la 112, pompierii au fost înștiințati despre producerea unui incendiu la o locuință din comuna Războieni.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii voluntari din cadrul SVSU Războieni cu o autospecială de stingere, pompierii din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu trei autospeciale de stingere și un echipaj cu o ambulanță de la SAJ. Incendiul se manifesta generalizat.
Două persoane aflate în au fost gasite carbonizate. Foto: ISU Neamț
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

