Accident feroviar la Piatra-Olt
Autoturismul în care se afla adolescentul de 14 ani era condus de o tânără de 18 ani. Șoferița, nu s-a asigurat la trecerea cu calea ferată iar autoturismul a fost acroșat de trenul InterRegio 1721, care circulă pe ruta Craiova – Sibiu.
Minorul a suferit traumatism cranio-facial și traumatism umăr drept și a fost transportat la UPU Slatina.
În trenul InterRegio 1721 se aflau aproximativ 100 de persoane, iar niciuna dintre ele nu a necesitat îngrijiri medicale.
{youtube}4U2x63OuT5k{/youtube}
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

