Angajați ai Primăriei Slatina distribuie măști și mănuși
Emil Moț, primarul orașului, a bătut la ușa mai multor familii de pe Aleea Rozelor pentru a le oferi kitul cu echipamentele de protecție. I-a îndemnat pe oameni să respecte toate restricțiile, pentru a trece cu bine de această perioadă.
Edilul le-a transmis slătinenilor că această acțiune va continua pe toată perioada stării de urgență.
„Așa cum v-am anunțat în prealabil, astăzi am dat startul acțiunii de distribuire a seturilor de 5 perechi de mănuși sterile și 5 măști pentru fiecare unitate locativă.
Distribuirea va continua prin intermediul echipelor de la serviciile și direcțiile din subordinea Primăriei Municipiului Slatina, săptămânal pe întreaga perioadă a stării de urgență.
Vom ajunge in casa fiecăruia dintre dumneavoastră!
Nu uitați, ieșiți din casă doar în cazul în care aveți o urgență, însă niciodată fără mască sau mănuși!
Vă doresc sănătate!“, a transmis edilul.
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

