Național

Argeş: Coliziune între două autobuze; nu au fost înregistrate victime

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Argeş, evenimentul rutier nu s-a soldat cu victime.

„Pompierii au asigurat măsurile specifice de prevenire şi stingere a incendiilor la locul evenimentului”, precizează ISU Argeş.

Din primele informaţii, unul dintre şoferi nu a păstrat distanţa de siguranţă şi autobuzul pe care îl conducea a lovit din spate celălalt autovehicul.

Poliţiştii efectuează cercetări pentru stabilirea împrejurărilor exacte în care s-a produs evenimentul rutier. Foto: ISU Argeș

{module G+articles}

Susține jurnalismul independent

De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.