Asistentă la DSP Olt, confirmată cu COVID-19
Numărul cazurilor de Coronavirus înregistrate în județ continuă să crească, în cursul după-amiezii zilei de joi fiind depistată pozitiv cu coronavirus o angajată din cadrul Direcției de Sănătate Publică Olt. Femeia este asistentă care la Compartimentul Medicina Muncii al instituției și se ocupă de gestionarea infecțiilor cu COVID-19 din Olt.
Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică au deschis o anchetă epidemiologică pentru a se stabili sursa de infectare a salariatei DSP Olt cu noul coronavirus. Din datele preliminare, femeia ar avea un contact de familie, pe mama ei, care de joi este în izolare la domiciliu.
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

