Botoșani. Un șofer de 19 ani a fost prins încălcând limita de viteză de două ori într-un minut, în localităţi diferite
Potrivit sursei citate, tânărul a fost surprins de poliţiştii Serviciului Rutier la ieşirea din localitatea Vârfu Câmpului în timp ce conducea cu 152 de km/h, fiind înregistrat de aparatul radar, şi, ulterior, când poliţiştii au pornit în urma autoturismului pentru a-l opri, după intrarea în localitatea Ionăşeni, a fost înregistrat rulând cu 129 de km/h.
„Mai mult decât atât, tânărul nu avea dreptul de a conduce, permisul fiindu-i reţinut de la începutul lunii august, pentru încălcarea unor reguli de circulaţie, în judeţul Suceava”, a afirmat Nenişcu, potrivit Agerpres.
{module G+articles (2)}
Pe numele tânărului a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de conducere fără permis, totodată fiindu-i aplicate două sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 4.200 de lei, iar, ca măsură complementară, i-a fost suspendat dreptul de a conduce autovehicule pentru 240 de zile.
{module ADSKeep Article}
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

