Consilierul județean liberal Niculae Florea, răpus de COVID-19
Anunțul a fost făcut de Liviu Voiculescu, președintele Organizației Județene a Partidului Național Liberal Olt, pe pagina sa de Facebook.
„Cu regret anunțăm dispariția colegului nostru, consilierul județean Niculae Florea, răpus în această dimineața de acest virus necruțător. Dumnezeu să te odihnească, prieten drag!”, a transmis liderul liberalilor olteni.
Consilierul județean Niculae Florea era infectat cu COVID-19 din data de 21 noiembrie, inițial fiind internat la Spitalul Municipal Caracal, unitatea medicală suport COVID din județul Olt, iar mai apoi a fost transferat la Institutul Național de Boli Infecțioase „Profesor Doctor Matei Balș” din municipiul București, unde a încetat din viață.
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

