Actualitate

Consiliul Local Slatina a fost constituit

Joi, în prezenţa prefectului de Olt, Ștefan Nicolae, au depus jurământul în sala de teatru a Centrului Cultural „Eugen Ionescu” cei 11 consilieri locali care n-au fost prezenţi la prima şedinţă de constituire desfăşurată pe 15 noiembrie.

Au depus jurământul următorii: Ionuţ Comănescu, Marian Costea, Laura Giura, Adela Pantelie, Andrei Bălan, Gheorghe Ene, Ioan Valentin Mihalache şi Constantin Slujitoru de la PNL, Emil Popa şi Gigi Vîlceleanu de la PSD şi Mădălina Văle de la AUR.

Săptămâna trecută au depus jurământul consilierii PSD Gabriela Şerban, Cristina Ilie, Alexandru Berechet, Cristian Cismaru, Marius Perianu, Adrian Bărbulete, Mihai Cîrloganu şi Ştefan Văduva, dar şi Valeriu Matei, ales pe lista PNL.

Noul Consiliu Local se va reuni într-o primă şedinţă, săptămâna viitoare, când va fi desemnată componenţa comisiilor de specialitate ale legislativului şi noii viceprimari.

Susține jurnalismul independent

De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.