Copil de 4 ani, în comă după ce a mers la stomatolog
Luni seara, copilul de patru ani a ajuns la o clinică privată din Pitești pentru o intervenție stomatologică, sub anestezie. La scurt timp, starea băiețelul lui s-a agravat.
Copilul a intrat în comă, fiind transferat la la Spitalul Grigore Alexandrescu, din București, cu o ambulanță de terapie intensivă.
Deocamdată, părinții au depus plângere, însă polițiștii au început deja cercetările.
Reacția medicului anestezist al copilului de 4 ani care a intrat în comă
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

