Dolj: Amendă de 170.000 lei după ce 6 tineri au fost depistați într-un bar
Potrivit Prefecturii Dolj, cei şase tineri care au fost depistaţi de poliţişti au vârste între 17 şi 33 de ani.
Prefectura Dolj mai informează că în cursul zilei 13 aprilie autorităţile au verificat modul de respectare a măsurii de izolare în cazul a peste 780 de persoane şi au controlat circa 210 societăţi comerciale din perspectiva respectării interdicţiilor instituite, iar pentru abaterile constatate cu privire la măsurile dispuse prin ordonanţele militare forţele de ordine au aplicat peste 330 de sancţiuni contravenţionale în valoare de aproximativ 864.000 de lei.
În judeţul Dolj erau, marţi, 1.585 de persoane izolate voluntar la domiciliu şi 857 de persoane în carantină. Până acum 955 de persoane au ieşit din carantină, iar alte 8.020 au ieşit din izolare voluntară la domiciliu.
Până acum, în judeţul Dolj au fost înregistrate 43 de persoane infectate cu noul coronavirus.
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

