Florin Călinescu intră în cursa pentru Primăria Capitalei
Actorul Florin Călinescu, preşedintele Partidului Verde, şi-a depus, marţi, candidatura în cursa pentru Primăria Capitalei, a anunţat Cristian Vlad Soare, prim-vicepreşedinte al acestei formaţiuni politice.
“Am reuşit! Florin Călinescu intră în cursa pentru Primăria Capitalei. Avem un proiect unic, pe care niciun alt partid nu şi-l va asuma: Bucureşti-Ilfov o singură comunitate, o administraţie suplă, modernă, un nivel de viaţă urbană ridicat aşa cum merită cea mai puternică comunitate din Estul Europei. Avem nevoie de proiecte GREEN şi SMART! Împreună construim Metropola Verde Bucureşti-Ilfov!”, a susţinut Soare, pe pagina sa de Facebook.
{module G+articles (2)}
De asemenea, într-un material video postat pe pagina oficială a Partidului Verde, Cristian Vlad Soare a mai precizat că, deşi nu şi-a putut depune personal candidatura din cauza unor probleme de familie, Florin Călinescu va ieşi pe stradă alături de echipa sa pe durata campaniei electorale.
“Târziu în noapte am depus candidatura pentru preşedintele nostru Florin Călinescu, care de astăzi intră în cursa electorală pentru a câştiga Primăria Capitalei. Din păcate, Florin nu poate fi alături de noi, o problemă de familie l-a reţinut. Ar fi dorit astăzi să fie aici, dar fiţi fără griji, el o să iasă în stradă, alături de această minunată echipă de consilieri să construim împreună metropola verde Bucureşti-Ilfov, un proiect unic”, a afirmat prim-vicepreşedintele Partidului Verde.
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

