Focşani: Intervenţie pentru salvarea unui tânăr urcat pe un stâlp de înaltă tensiune
Imediat la faţa locului s-au deplasat echipaje din cadrul Poliţiei Municipiului Focşani, negociatorul din cadrul IPJ Vrancea, reprezentanţi ai ISU Vrancea, SAJ Vrancea şi Electrica, a informat IPJ.
În urma discuţiei cu negociatorul din cadrul IPJ Vrancea, bărbatul a fost de acord să fie preluat cu autospeciala de intervenţie şi salvare de la înălţimi.
Bărbatul a fost preluat în siguranţă şi a fost transportat la spital pentru investigaţii medicale.
Tânărul care a urcat pe stâlp a fost observat de un poliţist aflat în timpul liber. Ulterior, s-a stabilit că acesta era din judeţul Suceava şi are 24 de ani.
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

