Actualitate

Partea de sus a Slatinei a rămas fără apă. CAO nu ştie când va fi reluat serviciul

Echipa de intervenție de la Sediul Secundar Slatina lucrează pentru remedierea avariei.

„Din păcate, nu putem estima când va fi reluat serviciul de alimentare cu apă pentru că intervenția este una complexă, deoarece avaria s-a produs la îmbinarea a două conducte. Intervenția care a început la primele ore ale dimineții, a fost îngreunată de cantitatea mare de apă, dar și de cablurile electrice îngropate

În funcție de situația din teren, vom reveni cu informații despre când va fi reluat serviciul de alimentare cu apă în partea de sus a municipiului Slatina”, transmite CAO. Foto: arhivă

{module ADSKeep Article}

{module G+articles}

Susține jurnalismul independent

De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.