Prins de jandarmi când fura motorină
„Patrula de jandarmi ce executa misiuni specifice pe raza municipiului Slatina, în zona Autogară, a observat un bărbat care sustrăgea carburant diesel dintr-un microbuz. Slătineanul, în vârstă de 34 ani, a improvizat o instalație artizanală, cu ajutorul căreia a reușit să sustragă zece litri de carburant. S-au luat măsurile pentru stabilirea identităţii persoanei în cauză, predarea actelor de constatare, a persoanei în cauză și a bunurilor către organele de urmărire penală”, a declarat Simona Floricel, purtător de cuvânt al Inspectoratului Județean de Jandarmi Olt.
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

