Slatina. Continuă campania de dezinfecție
Campania de dezinfecție stradala continuă pentru a patra săptămână consecutiv, implicând, azi, peste 30 de persoane și 14 utilaje.
În dimineața aceasta, începând cu ora 11.00 utilaje noi au fost puse în funcțiune pentru a intensifica operațiunile de dezinfecție a tuturor străzilor, trotuarelor, aleilor dintre blocuri si spațiilor pietonale.
“Le-am transmis lucrătorilor principala mea pretenție: Faceți dezinfecție și curățenie la fel cum ați face la voi acasă! Este o acţiune cu o substanţă aprobată de Organizaţia Mondială a Sănătăţii, provenită din Belgia, care nu afectează în niciun fel omul, animalele sau vegetația. Acţiunea de dezinfecţie se va desfăşura toată ziua, atât la nivelul aerului cât şi la cel al străzilor”, a declarat edilul Slatinei, Emil Moț.
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

