Tânără lovită de o mașină pe o trecere de pietoni, la Slatina
Accidentul a avut loc în jurul orei 12:25, Inspectoratul de Poliție Județean Olt fiind sesizat, prin apelul de urgență 112.
„Din primele verificări, polițiștii au constatat faptul că un tânăr de 33 de ani, din comuna Movileni, județul Olt, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Ecaterina Teodoroiu, din municipiul Slatina, ar fi acroșat un pieton. În urma evenimentului rutier, pietonul a necesitat îngrijiri medicale, fiind transportat la Spitalul Județean de Urgență Slatina. Conducătorul auto și pietonul au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative”, a transmis IPJ Olt.
Lovită de mașină a fost o tânără slătineancă, în vârstă de 17 ani, care traversa regulamentar strada, pe trecere, în momentul acroșării.
Polițiștii de la Biroul Rutier Slatina efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, în cauză fiind întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă. Foto: Info Trafic Slatina