Un bărbat s-a plimbat pe Oxford Street purtând doar o… mască
În timp ce bărbatul mergea cu nonşalanţă de-a lungul Oxford Street complet dezbrăcat cu excepţia unei măşti albastre care îi acoperea zona inghinală, unii trecători i-au făcut poze cu telefonul, în timp ce alţii pur şi simplu îl priveau uimiţi.
Nu este clar ce l-a determinat pe bărbat să recurgă la acest gest, însă purtatul măştilor a devenit obligatoriu vineri în magazinele din Marea Britanie.
Un fotograf Reuters a surprins o poză cu bărbatul dintr-un birou situat într-o clădire pe Oxford Street. Foto: Simon Dawson/REUTERS
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

