VIDEO. Amenințat cu un pistol, în trafic, pe o stradă din Sibiu
Un sibian a fost amenințat cu un pistol în trafic, după ce a claxonat un șofer care nu și-a păstrat banda de mers. Întâmplarea a avut loc marți după amiază, după cum povestește șoferul agresat.
„Urcam pe strada Alba Iulia. Un conducător auto nu și- a păstrat banda de mers, l-am claxonat, a venit după mine în trombă, a pus frână, a blocat strada și a scos pistolul la mine. Am sunat la poliție, poliția a spus că nu are ce să îi facă pentru că trebuie să merg să depun plângere în scris. M-am dus după el, le-am spus să trimită un echipaj și mi-au zis că nu se poate. Le-am spus că este imposibil așa ceva, că sunt în centrul Sibiului, bărbatul a oprit pe Strada Faurului, la numărul 1”, spune șoferul amenințat pentru presa locală.
{youtube}JsrN0vGtTw4{/youtube}
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

