Național

Un autoturism în care se aflau trei persoane a căzut de pe un pod, în râu, în județul Neamț

au cazut cu masina de pe un pod 2

Pompierii sosiţi la faţa locului au constatat că o persoană s-a autoevacuat, iar celelalte două erau în interiorul maşinii.

„Cele două persoane erau neîncarcerate şi au fost scoase din interiorul autoturismului de către pompieri. Toate cele trei victime – doi bărbaţi şi o femeie – au primit îngrijiri medicale la locul evenimentului, după care au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgenţe Piatra-Neamţ”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Neamţ, locotenentul Irina Popa, potrivit Agerpres.

Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă şi efectuează cercetări pentru a stabili cum s-a produs accidentul. Foto: ISU Neamț

{module G+articles}

Susține jurnalismul independent

De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.