Bărbat găsit spânzurat, la Brebeni
Acesta a fost găsit spânzurat într-o anexă a casei sale, nefericitul eveniment fiind anunțat prin apelul de urgență 112 în dimineața zilei de miercuri, 4 octombrie 2023.
Bărbatul avea 48 de ani.
„La data de 4 octombrie, în jurul orei 09:10, Inspectoratul de Poliție Județean Olt a fost sesizat, prin apelul de urgență 112, cu privire la faptul că o persoană a fost găsită spânzurată la o locuință din comuna Brebeni. La fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Rurală Coteana, împreună cu echipa operativa din cadrul Poliției Municipiului Slatina. Din primele verificări, polițiștii au stabilit identitatea persoanei ca fiind un bărbat, în vârstă de 48 de ani, din comuna Brebeni, care s-ar fi spânzurat într-o anexă din fața locuinței sale”, se arată într-un comunicat al Poliției Olt.
Trupul bărbatului a fost transportat la Morga Spitalului Județean de Urgență Slatina, în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cu exactitate a cauzei decesului.
Oamenii legii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, în cauză fiind continuate cercetările.