Dialogul dintre o navă rusească și una georgiană: Ați rămas fără combustibil? Atunci, vâsliți. Glorie Ucrainei
Iată înregistrarea discuției:
Secund navă georgiană: Păreți că sunteți ruși. Sunteți din Rusia?
Marinar rus: Da, suntem din Rusia, echipaj rusesc.
Secund navă georgiană: Înțeleg, echipaj din Rusia. Păi, băieți, refuzăm să vă adăpostim și refuzăm să vă alimentăm cu combustibil!
Marinar rus: Cu cine stau de vorbă?
Secund navă georgiană: Cu secundul căpitanului, din Georgia. Nu vă aprovizionăm cu combustibil. Navă rusă… (înjurătură).
Comandant georgian: (înjurătură) …de ocupanți.
{module G+articles (2)}
Marinar rus: Hai să nu implicăm politica în asta. Am rămas fără combustibil!
Secund navă georgiană: Ei bine, dacă nu mai aveți combustibil, atunci vâsliți!
Comandant georgian: (înjurătură)…
Secund navă georgiană: Glorie eroilor! Glorie Ucrainei!
{youtube}ilSWkN8oJnU{/youtube}
{module G+articles}
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

