Utile

VIDEO Au mai furat un tanc rusesc!

In video se poate vedea un blindat rusesc, avand celebrul simbol „Z”, care este tractat de un tractor. Cel care filmeaza se amuza copios.

Duminică, portalul unian.net a scris despre o acțiune fără precedent a unor romi dintr-un sat aflat în sudul Ucrainei.

Potrivit sursei citate, sâmbătă seara, 27 februarie, romii au furat un tanc de la invadatorii ruși. S-a întâmplat nu departe de Kakhovka, în satul Lyubimovka, regiunea Herson, în sudul țării.

„Regiunea Herson este fierbinte. Țiganii au furat un tanc în satul Lyubimovka. Încă o dată. Țigani. Tanc. Au furat. De la ruși”, scriu jurnaliștii de la unian.net.

{module G+articles}

Susține jurnalismul independent

De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.