Primăria Slatina va testa funcționalitatea sistemelor de alarmare civilă
Potrivit unui comunicat remis de Primărie, slătinenii nu trebuie să se panicheze din cauza sgomotului și să-și păstreze calmul pe toată durata perioadei de verificare a acestor sisteme, având în vedere remedierea eventualelor defecțiuni apărute de a ultima revizie. Joi, 7 iulie, urmează a se desfășura o astfel de activitate.
„Vă aducem la cunoștință faptul că începând de mâine, 7 iulie, Inspectorii Serviciului Securitate și Sănătate în Muncă Situații de Urgență al Primăriei Municipiului Slatina vor iniția activitatea de testare periodică a gradului de funcționalitate al sistemelor de alarmare civilă, situație ce va genera emiterea mai multor semnale acustice.
{module G+articles}
Din aceste considerente, vă îndrumăm să vă păstrați calmul deoarece prezenta acțiune reprezintă doar un proces de verificare al nivelului de audibilitate a sirenelor, în vederea remedierii eventualelor defecțiuni apărute de la ultima revizie până în prezent”, se precizează într-un comunicat remis de municipalitate miercuri, 6 iulie.
{module ADSKeep Article}
{module G+articles}

