Scărișoara: Biciclistul de 15 ani nu a fost omorât de o mașină condusă de o șoferiță ci de un bărbat beat
Tânărul, în vârstă de 24 de ani, a lovit cu maşina mortal, în cursul zilei de joi, un biciclist în vârstă de 15 ani. El le-a declarat oamenilor legii că maşina fusese condusă de iubita sa, o tânără în vârstă de 21 de ani.
Potrivit poliţiştilor, autoturismul, în momentul producerii evenimentului, ar fi fost condus de bărbat care se afla la fața locului, la sosirea polițiștilor, și nu de tânăra în vârstă de 21 de ani, care inițial a declarat ca ar fi fost la volan.
{module G+articles (2)}
Întrucât existau suspiciuni cu privire la persoana care a condus autoturismul, polițiștii l-au testat cu aparatul etilotest și pe tânărul în vârstă de 24 de ani, rezultând o concentrație alcoolică de 0,50 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Olt. Un biciclist de 15 ani, lovit mortal de o mașină condusă de o tânără de 21 de ani
{module ADSKeep Article}
{module G+articles}

