Șofer surprins conducând un autoturism fără anvelope
Un bărbat din județul Mureș a fost amendat de polițiștii clujeni după ce a fost surprins conducând un autoturism fără anvelope, pe un drum din afara localității Gârbău. Deși testele pentru alcool și droguri au avut rezultate negative, șoferul a fost internat pentru investigații medicale de specialitate, iar autoritățile analizează dacă îndeplinește condițiile necesare pentru menținerea dreptului de a conduce.
Susține jurnalismul independent
De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.

