Evenimente

Doi răniți într-un accident la Slatina

În accident au fost implicate două autovehicule, un autoturism condus de o femeie, în vârstă de 52 de ani, din municipiul Slatina, și un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 21 de ani, din aceeași localitate. În urma evenimentului rutier, două persoane au necesitat îngrijiri medicale, fiind transportate la Spitalul Județean de Urgență Slatina.

Se pare că vinovată este șoferița care, într-o intersecție, nu ar fi acordat prioritate de trecere mașinii conduse de slătineanul de 21 de ani, intrând în coliziune cu acesta.

Ambii conducători auto au fost testați de polițiștii rutieri cu aparatul alcooltest, rezultatele fiind negative.

Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul de circulație, în cauză fiind întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

 

Susține jurnalismul independent

De 14 ani, SlatinaTa documentează realitatea orașului așa cum este. Nu avem în spate trusturi politice, ci doar comunitatea noastră. Dacă munca noastră de zi cu zi îți este utilă, pune umărul la continuarea acestui proiect. O donație simbolică este votul tău de încredere.